تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دسترسي آمازون به اطلاعات محرمانه‌ سلامت بيماران، با تصاحب داروخانه آنلاين PillPack tiktak
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :tiktak
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۸:۵۱

تعميرات موبايل يكي از بزرگترين و نامدارترين فروشگاه‌هاي آنلاين ايالات متحده و سراسر جهان است كه از طريق آناليز داده‌هاي خريد مشتريان خود به‌خوبي از نيازها، سلايق و علايق كاربران و مشتريان آگاهي دارد و بي‌شك همين داده‌هاي آماري به آمازون كمك مي‌كند تا فروش بهتر و موفق‌تري داشته باشد. 

بعد از موفقيت‌هاي پي‌در‌پي در حوزه‌ي فروش اينترنتي، آمازون با خريد يك ميليارد دلاري PillPack، وارد حوزه داروخانه آنلاين شد. بي‌شك با اين قرارداد، آمازون به اطلاعات سلامت و بهداشت كاربران و مشتريان نيز دسترسي خواهد داشت. كما اينكه اواخر هفته‌ي گذشته، آمازون به‌منظور آشناتر شدن با داروخانه‌ي آنلاين PillPack، به نسخه‌هاي مشتريان دسترسي پيدا كرد. يك شركت فناوري همچون آمازون، به قلمروي بسيار قانونمند حوزه‌ي سلامت و بهداشت وارد شده كه در آن شخصي‌ترين اطلاعات مربوط به سلامت و بهداشت مشتريان در دسترس است. آمازون مي‌تواند از اين اطلاعات براي داده‌كاوي بيشتر و تحليل آماري استفاده كند. 

آمازون در زمينه‌ي استفاده از داده‌هاي شخصي و تجزيه و تحليل آن‌ها يد طولايي دارد و با همين رويكرد توانسته است در بازار پيش‌بيني كند كه مردم بيشتر دستمال توالت خريداري مي‌كنند يا دوست دارند به تماشاي نمايشي كمدي بروند يا از الكسا در مورد دستورالعمل انجام كاري سوال بپرسند. رفتارشناسي مشتريان و كاربران، به آمازون كمك كرده است تا بتواند درآمدش را به ۱۷۸ ميليارد دلار در سال گذشته برساند؛ اما داده‌هاي مربوط به اطلاعات پزشكي بسيار حساس‌تر و پيچيده تر از اطلاعات مربوط به خريد لوازم منزل هستند.

 

آمازون

جولي راث ، يكي از نمايندگان سازمان تنظيم مقررات بهداشت و درمان در اورلند پارك، معتقد است:

داده‌هاي مربوط به نسخه‌هاي دارويي، اطلاعاتي بسيار شخصي هستند. با كمك اين اطلاعات مي‌توانيد متوجه شويد فردي مبتلا به سرطان يا بيماري‌هاي مقاربتي است. به همين دليل بايد نگران امنيت اين اطلاعات و داده‌ها باشيم.

آمازون با تصاحب PillPack، دسترسي كاملي به تمامي نسخه‌هاي مشتريان اين داروخانه‌ي آنلاين در ۴۹ ايالت امريكا دارد. همان‌طور كه گفته شد آمازون توانست با قراردادي يك ميليارد دلاري از سد شركت والمارت عبور كرده و داروخانه‌ي آنلاين PillPack را از آن خود كند. در حالي كه ساير شركت‌هاي فناوري همچون فيسبوك، و آلفابت، هولدينگ مادر گوگل، از قوانين و مقررات جدي و محكمي براي استفاده از داده‌هاي كاربران تبعيت مي‌كنند، آمازون در فاز آشنايي با داروخانه‌ي آنلاين PillPack، به اطلاعات كاربران دسترسي پيدا كرد. اتحاديه‌ي اروپا و ايالت كاليفرنيا، به تازگي قوانين سختگيرانه‌تري براي جمع‌آوري داده‌هاي كاربران تصويب كرده‌اند و كاربران هم نسبت به آنچه در اختيار شركت‌ها قرار مي‌دهند داناتر و آگاه‌تر شده‌اند.

amazon/ آمازون

داروخانه‌ي آنلاين PillPack فرصت خوبي در اختيار آمازون قرار مي‌دهد تا بتواند مشتريان داروخانه‌هاي محلي را نيز جذب كند و بازار خوبي براي خود شكل دهد؛ اما ظاهرا در همين ابتداي كار، آمازون با محدويت‌هايي در آنچه مي‌خواهد به انجام برساند مواجه شده است و بايد به حريم خصوصي بيماران احترام بگذارد. از سوي ديگر بايد در نظر بگيريم كه داروخانه‌ي آنلاين PillPack، عموما براي بيماران مبتلا به بيماري‌هاي مزمن، با بسته‌بندي‌هاي ويژه‌اي دارو ارسال مي‌كند و اين مشتريان تنها بخش كوچكي از مشتريان كلي بازار را تشكيل مي‌دهند. داروخانه‌ي آنلاين PillPack حدود ده‌ها هزار مشتري دارد كه به هيچ‌وجه با تعداد مشتريان چند صد ميليوني آمازون قابل مقايسه نيست.

بازار بهداشت و سلامت، قوانين و مقررات سخت‌گيرانه‌اي دارد. در حالي كه بازارياب‌ها به‌راحتي مي‌توانند به اطلاعات مربوط به خريد داروهاي بدون نسخه دسترسي داشته باشند؛ اما دولت فدرال، از طريق آيين‌نامه‌هاي مسئوليت و بيمه‌‌نامه‌هاي Insurance Portability يا قوانين مربوط به بيمه‌هاي سلامت HIPAA، كنترل شديدي روي حفظ حريم خصوصي، اطلاعات و داده‌هاي پزشكي دارد. 

شركت‌ها اجازه ندارند اطلاعات پزشكي بيماران را به ساير گروه‌هاي درگير بازار، حتي تأمين‌كنندگان محصولات بهداشتي بفروشند يا در اختيار آن‌ها قرار دهند. آيين‌نامه‌ي مربوط به حفظ حريم خصوصي كه توسط دولت فدرال تبيين شده است، تنها در صورتي به شركت‌ها اجازه مي‌دهد كه براي محقق ساختن اهداف بازاريابي، اطلاعات بيماران را به اشتراك بگذارند كه قبلا رضايت مشتريان را براي چنين كاري گرفته باشند. اين رضايت‌نامه مي‌تواند زماني كه بيمار در حال سفارش دارو يا دريافت آن است، از وي گرفته شود؛ اما بدون اجازه‌ي بيمار، هيچ شركتي اجازه‌ي استفاده از اطلاعات او را ندارد. 

amazon/ آمازون

رايان استارك ، از نمايندگان حقوقي شركت Page، معتقد است:

هيچ‌كس اطلاعيه‌هاي مربوط به حفظ حريم خصوصي را نمي‌خواند. آمازون به احتمال زياد مجبور است حصارها و محدوديت‌هاي مربوط به داروخانه‌ي آنلاين PillPack را براي دستيابي به اهداف خود از ميان بردارد. در عين حال آمازون مجبور است گام‌به‌گام مسير كسب‌وكار و تجارت خود را طي كند تا مطمئن شود با استانداردهاي حريم خصوصي تبيين شده از سوي دولت فدرال پيش مي‌رود. دولت فدرال براي دسترسي به همه چيز را از جمله اينكه چه كسي به داده‌هاي بيماران دسترسي دارد تا اينكه رمز عبور چگونه رمزگذاري مي‌شود، مورد توجه قرار مي‌دهد.

سخنگوي آمازون نيز در راستاي اين مطالب اعلام كرده است كه فعاليت‌هاي آمازون با قوانين HIPAA و همچنين ساير قوانين و مقررات حفظ حريم خصوصي همخواني دارد. ساير شركت‌هاي داروسازي از جمله CVS Health Corp و Walgreens Boots Alliance نيز مدت‌ها است از روش‌هاي معمولي مانند استفاده‌ از كارت‌هاي عضويت براي جمع‌آوري داده‌هاي كاربران استفاده مي‌كنند؛ به‌عنوان شركت CVS به ازاء ۱۰ نسخه‌ي بيمار، رقمي حدود ۵۰ دلار جايزه‌ي خريد دارو براي مشتري در نظر مي‌گيرند. براي اينكه مشتري بتواند از جايزه‌ي ۵۰ دلاري استفاده كند، حداقل بايد ۱۰  بار نسخه‌ي خود را در آن مركز بپيچد و در ضمن با وارد كردن اطلاعات كاربري به عضويت آن شركت در بيايد. اين اطلاعات با مجوز بيمار در اختيار شركت‌هاي خرده فروشي قرار مي‌گيرد. البته جزئيات اطلاعات كاربري بيمار به اشتراك گذاشته نمي‌شود. راث، يكي از نمايندگان تنظيم مقررات بهداشت و درمان معتقد است كه آيين‌نامه‌ها و قوانين مربوط به حفظ حريم خصوصي دولت فدرال مانع دسترسي ناخواسته بازاريابان به اطلاعات پزشكي شهروندان مي‌شود.

با توجه به جستجوهايي كه توسط كاربران انجام مي‌شود و بررسي عادت‌هاي مربوط به خريد مشتريان، آمازون مي‌تواند براي فروش محصولات بهداشتي و سلامت برنامه‌ريزي دقيق‌تري داشته باشد. وقتي آمازون مي‌داند كدام محصولات بيشتر مورد نياز كاربران است يا در حين خريد كدام كالا، نياز به خريد محصولات ديگري هم وجود دارد، خيلي خوب مي‌تواند با نيازسنجي درست بازار، كالاهاي مورد نياز آنها را بفروشد. با توجه به ارسال سريع و امكانات ديگري كه در اختيار مشتريان قرار مي‌دهد، مشتريان هم استقبال خواهند كرد. در حالي كه روي صندلي راحتي خود نشسته‌اند از الكسا آمازون كمك مي‌گيرند و به سادگي خريد مي‌كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ